5 typů podlah vhodných do garáže
Montované garáže se většinou instalují na betonový základ. To ale neznamená, že tak musí podlaha v garáži vypadat nastálo. Garáž na klíč si naopak můžete přizpůsobit svým funkčním i estetickým požadavkům právě vhodně zvolenou podlahou, která bude odolná, snadno udržovatelná a s dlouhou životností.
Nechte ji betonovou
Beton je vynikající do míst se zvýšenou vlhkostí a tam, kde se předpokládá velká zátěž. Právě proto se používá jako podklad pod garáž a případnou finální podlahovou vrstvu. Pokud se nechcete pouštět do větších změn, můžete beton pouze natřít speciální barvou odolnou proti chemikáliím.
Zámková dlažba
Napadlo by vás, že zámková dlažba se nehodí jen na příjezdové cesty, ale bude se vyjímat také v montované garáži? Je ale důležité, aby garáž stála na betonových patkách, nikoliv na základové desce. Její výhodou je to, že sestává z jednotlivých kostek, takže v případě poškození nemusíte měnit celou podlahu. Spáry se ale obtížněji čistí.
Epoxidová podlaha
Epoxidové podlahy byly v minulosti hojně využívané v technických místnostech a skladech. Současná nabídka ale obsahuje daleko širší škálu barev a provedení, a tak si našly cestu i do jiných místností – třeba do garáží. Epoxidové podlahy nemají spáry, což usnadňuje jejich údržbu. Nevýhodou je složitější aplikace a malá odolnost vůči některým chemikáliím.
Gumová podlaha
O něco jednodušší je instalace gumové podlahy, která se pokládá na betonovou vrstvu a skládá se z jednotlivých dlaždic. Tyto podlahy jsou poměrně levné, protiskluzové a většina běžných chemikálií je nijak nepoškodí. Mezi jejich nevýhody ale patří to, že propouští vlhkost a vzniklé spáry mají vliv na údržbu.
Kamenný koberec
Pokud si potrpíte na netradiční design a přírodní materiály a zároveň vám nevadí si za podlahu trochu připlatit, mohl by vás zaujmout kamenný koberec. Tvoří ho v podstatě drobné kamínky zalité pryskyřicí. Navzdory tomu je kamenný koberec odolný vůči chemikáliím a vlhkosti, má dostatečnou nosnost a vytvoří podlahu beze spár.