Jak na vertikální záhony
Bydlíte v bytě, tudíž nemáte vlastní zahradu, přesto toužíte po vypěstování svých vlastních bylinek? V současné době drtivá většina lidí touží vypěstování svých vlastních plodin i bylinek, nechtějí si kupovat předražené bylinky nebo zeleninu z obchodů, kde se stejně neví, odkud byly dané plodiny přivezeny nebo jak byly pěstovány. Lidé dnes chtějí jíst to, o čem vědí, jak to bylo pěstováno nebo co pěstování obnášelo. Pokud jste připravení na to si taky něco vypěstovat u sebe doma, přesto nejste majitelem zahrady, zkuste si vytvořit vlastní vertikální zahrádku na balkoně nebo třeba na dvoře činžovního domu.
Jak jsme zmínili, vlastní pěstování je dnes jakýsi trend. Nejčastěji se pěstují bylinky nebo drobná zelenina, ale mnozí neváhají a pěstují si v květináčích i vlastní ovoce. Ostatně proč ne! Na vertikální zahradě si můžete vypěstovat různé podoby vitaminů, jen to chce vědět, jak na to.
Vytvořte si nejdříve vertikální konstrukci
Abyste si mohli vytvořit vertikální záhony, je nejdříve nutné, abyste si vytvořili vertikální konstrukci. Na výrobu vertikálních konstrukcí se nebojte využít kdeco, lidé si tvoří záhony třeba ve starých skřínkách, které s pomocí kvalitní brusky obrousí a znovu nalakují. Jiní zase používají palety nebo petky. Fantazii se meze nekladou, v čem si vytvoříte vertikální záhony vy?
Jak si založit vertikální záhony
Při zakládání vertikálních záhonů doporučujeme vyložit konstrukci netkanou textilií, poté naplňte danou konstrukci hutnějších substrátem. Vsaďte do něj rostliny a péče o rostliny může začít.
V současné době jsou lidé tak vynalézaví, že mají na zahradě i vertikální zahrádky s vlastním zavlažovacím systémem, který vodu distribuuje do jednotlivých pater, pokud je zahrádka patrová. Ať už ale máte chytrou nebo obyčejnou vertikální zahrádku, vyplatí se mít pod konstrukcí nádobu, která bude zachycovat odkapávající vodu.