Dracéna: jak na její pěstování?
Rozhodli jste se pěstovat ve své domácnosti nějaké pokojové rostliny? Mezi nejatraktivnější patří dracéna, která je v interiéru nepřehlédnutelná. Nelze se tomu divit, vždyť je sympaticky rozčepýřená a dokáže velmi vkusně zútulnit místnost. Pokud se pro ni rozhodnete, pojďme si prozradit, jak přistupovat k jejímu pěstování.
Ať doroste až do metru a půl
Pokud si osvojíte základy úspěšného pěstování dracény, budete se moct radovat ze skutečně výrazné pokojové rostliny, která s vámi navíc dlouhodobě vydrží. Může být vysoká až metr a půl, ale záleží na konkrétní odrůdě. Stejně jako některé rostou jako keř, jiné zase jako strom.
Obecně ale platí, že pěstování dracény v domácích podmínkách není nijak složité. Naopak, je to jednoduchost sama. Jen tedy najděte ideální stanoviště, kterým je polostín. Ve stínu se dracéně příliš nelíbí, stejně tak nemiluje ani příliš velký chlad.
Dracéna miluje decentnost
Dracéna je v rámci pěstování velmi jednoduchá a nenáročná. Je to taková decentní rostlina. Nejen, že vyžaduje polostín a průměrnou teplotu pohybující se kolem dvaceti stupňů (nemá ráda extrémy, ani extrémní horka, ani extrémní chlad), stejně tak to nepřehánějte ani s jejím přesazováním. Jednou za dva roky – to plně stačí.
K přesazování přistupujeme zpravidla začátkem jara, kdy do květináře přidáme směs drnovky a listovky (zhruba v poměru 2:1). Hnojíme ji také velmi zřídka, stačí jednou za dva týdny během období vegetace.
Jak je to se zálivkou a vlhkostí?
Nabízí se otázka, jak je to se zálivkou a vlhkostí obecně? Zálivka není pro dracénu tak důležitá jako vyhovující vlhkost vzduchu. Dracény totiž snesou krátkodobé sucho, ale daleko raději a déle vydrží na místě, kde se vlhkost pohybuje okolo pětaosmdesáti procent.