POZOR! Ve Francii se bude jezdit pomaleji
Většinou v osmnácti letech si nepřejeme nic jiného, než zaplacení řidičského průkazu. Přece jenom je to něco, co je čím dál dražší a málokterý student na to má. Řidičský průkaz se skutečně vyplatí mít. Vždyť je to něco, co se může do budoucna hodit. Nemusíte se omezovat na autobusové nebo jiné spoje, můžete být v práci déle, můžete odvést svou přítelkyni do porodnice nebo někoho ze svého rodiny do nemocnice. Je to zkrátka trochu pohodlnější a v dnešní době skutečně nezbytné.
Každý řidič musí mít na paměti, kolik se kde může jezdit. Je nutné mít na paměti, jaká je povolená rychlost ve městech, jaká je maximální povolená rychlost mimo města nebo kolik se jezdí na dálnicích. Naštěstí v České republice nedochází k žádným změnám, ovšem ve Francii se musí učit novým pravidlům, na které si řidiči budou jenom těžko zvykat. Už nyní se snáší nad novými ustanoveními vlna kritiky.
O jaké ustanovení se jedná?
Od prvního červencového dne totiž začne ve Francii platit to, že se omezí maximální rychlost na obousměrných vedlejších komunikacích. Francouzská vláda se rozhodla omezit tuto maximální rychlost z devadesáti na osmdesát kilometrů v hodině.
Řidiči se samozřejmě zlobí, protože hned, jak přijde v platnost nové ustanovení, se budou silniční komunikace častěji kontrolovat, aby se tak hned ze začátku brala pravidla skutečně vážně.
Proč se vláda k tomuto rozhodla?
Samozřejmě vláda si na toto ustanovení nepřišla jen tak. Cílem snížení maximální rychlosti je to, aby se snížila úmrtnost v dopravě. Ve Francii skutečně většina lidí na silnicích umírá jenom z toho důvodu, že se jezdí nepřiměřeně rychle. Toto opatření by tak mohlo vést k tomu, že se snad sníží úmrtnost na silnicích.
Jenom během předloňského roku na francouzských komunikacích umřelo díky vysoké rychlosti zhruba tři a půl tisíce lidí.